יום ד', טו’ באדר א' תשע”ט
    צור קשר  |  אודות  
13:51 (04/03/16) גדעון חרלפ
סוף סוף מאמר נרחב על מה שנראה לחוקרים ולרבנים כמערכות גבול שונות, ועל הסתירה לכאורה בין גבולות ההבטחה לבין גבולות מסעי. במאמר מלומד זה מסכם הרב שמואל אריאל את תמצית דעתו של אביו, מורנו הדגול הרב ישראל אריאל שליט"א, בדבר אחדותם של גבולות הארץ, מביא ראיות לשיטה זו ומתעמת עם הראיות שהובאו לשיטה המצמצמת על ידי רבנים וחוקרים. המאמר התפרסם ב"אסיף" כרך ג'.
15:45 (19/08/14) גדעון חרלפ
אישיות יוצאת דופן בהבנתה את המרחב השמי,החוקר הראשון של סיני= הנגב.איש רב אנפין שהנחיל לנו לראשונה ראייה מודרנית של גבולות ארץ ישראל,תוך בקיאות עצומה בשמות ובמקומות של המזרח התיכון.כאן נמצא לראשונה את הזיהויים של המקומות המופיעים ב'כתובת רחוב' ,היא ברייתת התחומין.ארץ ישראל במלוא מרחביה
18:49 (09/07/12) גדעון חרלפ
שושן הבירה העילמית היא מקבילתה של ירושלים הבירה ונמצאת כמעט באותו קו רוחב ,1000 קילומטר מ'שער שושן' שהיה השער המזרחי של הר הבית .למרות הפסדו של כדרלעומר מלך עילם השמית במלחמתו נגד אברהם העברי , לא נמנע מלכיצדק בן דודו לצאת לקראת אברהם ולכבדו בכהונת שליט הרוח של הסהר הפורה .ומכאן נלמד לימינו כי לא מן הנמנע להרחיב את השפעתינו-נחלתינו הרחק הרחק מזרחה וגם למחות כאחת את חרב האיסלאם האטומי המונפת עלינו מבושייר העילמית .
15:02 (09/11/10) גדעון חרלפ
על פי הנכתב בפרשת מסעי , הגבול הימי איננו חוף הים בין עזה לצור . התורה ייתרה כאן וכתבה "וגבול ים והיה לכם הים הגדול וגבול - זה יהיה לכם גבול ים ". על פי התלמוד הבבלי במסכת גיטין יש למתוח חוט דמיוני בין הר ההר בצפון לבין נחל מצרים בדרום - כל שבתוכו - ארץ ישראל ! . על פי הזוהר הקדוש שבט זבולון ,שלא זכה לכאורה לנחלה במפרץ חיפה ,על פי ספר יהושע,והשוכן גם "לחוף אניות " וגם ל "חוף ימים " , הוא השבט הנבחר לשליטה על מחוז הים .כאן יתברר אם מאגרי הגז הטבעי תמר לויתן וים תטיס הם בתחום ארץ ישראל .
16:08 (09/06/10) גדעון חרלפ
כל מי שחושב כי גבולות ההבטחה הינם גבולות הזויים , בא המשט התורכי בזמן קריאת פרשת המרגלים והוכיח לכול כי אין מנוס אלא לחתירה למגע עם המדינות האמיתיות הגובלות בסהר הפורה אל מעבר למדינות הזמניות השכנות כרגע בתוך המקרקעין של ארץ ישראל הגשמית .ארץ ישראל הצפונית , מתחילה מלבוא חמת - אי שם לחוף מפרץ איסכנדרון ,היא הממשות והיא הראליה !!!!במרכז העיר הרמל בבקעת הלבנון של חיזבללה עומדת הפירמידה של הורדוס הגדול !!!!
12:54 (04/04/10) גדעון חרלפ
אי אפשר שלא לחמם את הלב בקריאת מגילת שיר השירים בברכה. פה תמצא את טבעו השלם והקוהורנטי של כל המרחב, נחלה בלי מיצרים ...
09:27 (22/10/09) גדעון חרלפ
עוד לפני כיבושי דוד המלך במרחב השמי , כבר שאול הגיע עם צבאו אל חומת שור ליד איסמעיליה והאגם המר בדרום וצפונה אל ארם צובה . שבטים עיבריים הגיעו בחסותו אל הפרת , מדוע ניסו התרגומים וחוקרי המקרא להפוך את גרסאות הגבולות המוזכרים בספר שמואל ?
12:58 (12/10/09) גדעון חרלפ
יונה הנביא הנקרא במנחת יום הכיפורים הראה לנו דרך כי הרוצה להתחמק מדבר ה' , יוכל לברוח מפני ה' , היא ארץ ישראל . על ידי דרכו זו , זכינו להגדרה מחודשת של גבולות ארץ ישראל !!. כך מתגלה שדווקא מתשובת עלות המנחה של יום הכיפורים , יונה הנביא שהיה מעולי הרגל בירושלים המקדשית מתנבא על הרחבת גבולות ארץ ישראל !!!ממעי הדגה מתפלל יונה לחזרתו למקדש ירושלים -מקור נבואתו !
15:53 (18/08/09) גדעון חרלפ
קובעת נילי וזאנה כי כל איזכורי גבולות ארץ ישראל הנילוס ועד פרת , הם גבולות הזויים שהומצאו על ידי זייפנים של המקרא מזמן עזרא.האם שקרו לנו אבותינו , אברהם העברי , משה רבינו והכובש יהושע בן נון ?או שדוקא הפרופסור המלומדת היא שנכנעה לטרנדים ונארטיב שמאלני וחילוני . האם אימץ העורך המקראי מזמן עזרא חוזי חכירה של מלכי החיתים משנת 1500 לפני הספירה ? איך הפך מונותאיזמוס למריזמוס ?
10:34 (28/04/09) גדעון חרלפ
גודלה המתימטי של ארץ ישראל נזכר מספר פעמים בתלמוד הבבלי . מתברר כי ריבוע ארץ ישראל גדול ורחב הוא, וכולל את אנטליה שבתורכיה של היום ועד דלתת הנילוס בדרום מערב . מתברר כי על פי ראשונים ואחרונים אכן ארץ ישראל היא חמדה ,טובה ורחבה - על פי דעת חז"ל ,גדולה ורחבה מארץ מצרים !!!
09:51 (28/04/09) גדעון חרלפ
על שפת נהר כבר ,שחיבר את נהר החידקל עם נהר הפרת ,מנבא יחזקאל על ארץ ישראל העתידית ,ממפרץ אלכסנדרטה בצפון ,מזרחה אל מחוזות הפרת . ארץ ישראל שלו כוללת את מחוזות דמשק וחמת ,ודרומה דרומה עד מי מריבת קדש , אי שם בצפון ערב של היום. על פי נבואתו , אורך ארץ ישראל מצפון לדרום הוא כ-975 ק"מ. מרחבי הארץ יחולקו על פי נבואתו לשלש עשרה רצועות רוחב ממזרח למערב, כאשר הרצועה המרכזית תהיה רצועת הנשיא שבמרכזה מקדש ירושלים וכן לשנים עשר שבטי ישראל . מי אמר שיש צורך דחוף במזרח תיכון חדש ????!!!
21:46 (14/03/09) גדעון חרלפ
אחד התהיות הגדולות במצוות קידוש החודש המחוללת את לוח השנה העיברי היא הבעייה כי לכאורה קידוש החודש הראשון האמור להעשות אך ורק בארץ ישראל- נעשה בפועל במצריים . להלן נוכיח כי אחת המצוות הבסיסיות של " החודש הזה לכם - ראש חודשים " - נעשה מחוץ למצריים של אז , בגבול המערבי ובתחום ארץ ישראל המובטחת !
15:41 (25/02/09) גדעון חרלפ
היכן הוא המקום בו נגלתה שכינה לשיפחתו המצרית של אברהם אבינו ? שם התגורר יצחק אבינו , שם היה בית מדרשם של שם ועבר בני נוח . על פי רבי אברהם אבן -עזרא, באר לחי רואי היא באר זמזם בעיר הקדושה מכה בערב , מעטים היודעים כי קבר חווה אימנו הוא בעיר ג'דה ,גם העיר מדינה יוסדה ונבנתה על ידי יהודים .עד שם הוא תחום גבולה הדרומי של ארץ ישראל !!!!
20:47 (24/02/09) גדעון חרלפ
כול המסתפקים מהם הגבולות האמיתיים של ארץ ישראל , מוזמנים  לעיין בכתובת  הנישואין של הוריהם (לאשכנזים בלבד !!, ) . על פי הכתובה האשכנזית ,תחומי ארץ ישראל הם מאלכסנדריה בשפך הנילוס המערבי ועד העיר חל'ב ,בצפונה של סוריה ..מתברר כי גם בחוזה  הברית בין איש לאישתו ישנה נחלת=כתובת ארץ ישראל  !!!!, מתברר כי הכתובה הנהוגה  היום היא מסמך היסטורי ואוטונומי המגדיר את גבולות ארץ ישראל !!!
15:07 (18/02/09) גדעון חרלפ
 מחבר הרב חיים שטיינר
17:33 (09/02/09) גדעון חרלפ
תועה מי שחושב כי גבול ארץ ישראל מסתיים בקו רפיח -אילת או בנחל אל עריש , האינטרסים של מדינת ישראל מגיעים הרחק הרחק אל מעבר תעלת סואץ ואל פאתיה המזרחיים של קהיר ,. לא במקרה הגיע צבא הגנה לישראל במלחמת יום הכיפורים למרחק של 101 קילומטר מקהיר .
15:08 (01/02/09) גדעון חרלפ
האי קפריסין הוא האי של ארץ ישראל . הוא בתחום החוט המתוח בין אנטליה לאלכסנדריה , קצות הגבול המערבי של גבול הים של ארץ ישראל והוא מול חופי ארץ ישראל על פי דעת התנא רבי יהודה .
15:00 (01/02/09) גדעון חרלפ
נהר פרת הוא הגבול הממשי והראלי של מדינת ישראל . הוא נהר אברהם העיברי ,הוא נהר העתיד ואליו צריך לשאוף להגיע .בבבל ,שהיא מחוז הפרת נוצר התלמוד הבבלי-ואחד החלקים החשובים של התרבות הרוחנית של העם היהודי.המשורר הלאומי אורי צבי גרינברג הוא המשורר היחיד שכתב בעשרות משיריו כי עלינו לסגור מעגל היסטורי ולחזור אל הפרת -מחוז הילדות של אברהם אבינו .
חדשות שהן ישנות
תחומי ארץ ישראל
מחוזות ארץ ישראל
מקדש ירושלים
הגיאוגרפיה הפנימית
תורת ארץ ישראל
אדריכלות ויהדות
שירי מולדת
מלכות ישראל השלישית
אוצר המקדש
תנועות המקדש
ספרי המקדש והר הבית
אישי המקדש
ארכיאולוגיה
משפט הר הבית
נהרות ארץ ישראל
הרי ארץ ישראל
ארץ ישראל המובטחת - דעת חוקרים
סיפורי המזרח התיכון החדש
ירושלים המקדשית
פורום שאלות ותשובות
הפוליטיקה האלוקית
קרבן פסח והקמת במות באין מזבח במקדש ירושלים