יום ד', טו’ באדר א' תשע”ט
    צור קשר  |  אודות  
06:28 (06/07/16) גדעון חרלפ
פלשת איננו מחוז במישור החוף הדרומי .פלשת של אברהם אבינו ושאר אבותינו הקדושים הוא צפון סיני של היום. את המחסור בממצא החומרי ארכיאולוגי סביב חמשת ערי המדינה הפלישתיות עזה עקרון, גת אשדוד ואשקלון, יש לחפש לאורך החוף הצפוני נשל נגב סיני. שם היא ארץ גרר השוכנת על גדות נחל גרר ,הוא ואדי אל עריש של היום.נמצאנו חוטאים פעמיים בהחשבתו של נחל אל עריש כנחל מצרים!
20:06 (07/01/15) גדעון חרלפ
כאן תמצאו פיתרון משותף לחידות בלתי פתורות בהיסטוריה של יציאת מצרים :מדוע נותרו 4/5 מהעם במצרים ולא רצו לעלות לארץ ישראל?מה פשר הילודה הבלתי פרופורציונלית של עם העבדים העברי בארץ לא לו ? איך התבצע קידוש החודש הראשון מחוץ לארץ ישראלואיך ישב הרמב"ם וחיבר בארץ זרה דווקא את החיבור הגדול של ההלכה היהודית?אין זאת כי מדובר כאן בהוויה כרונוטופית מיוחדת:ארץ גושן היא ארץ ישראל שבמצרים-לא שכחנו !!
09:23 (23/01/11) גדעון חרלפ
אחת מן הנפלאות היא הבטחת יעקב אבינו לבנו זבולון כי הוא ישכון לחוף אניות ולחוף ימים ,הבטחה שלא נתגשמה בימי יהושע הכובש . אכן התלבטו רבים בסתירה מהותית זו שהרי מלבד רמזים חוף ארץ ישראל הצפוני היה בשליטת שבט אשר כמו שנכתב בשירת דבורה " אשר ישב לחוף ימים .....". להלן יתברר כי נחלת זבולון המובטחת הישנה והעתידית היא מחוז הים ,איי הים התיכון ועד לסוף ים המערב , קידוחי הנפט והגז והלאה , על פי פשטי הכתובים ומאמרי הזוהר הקדוש .... !!! רק כאן מתגשמת הבטחת הקדוש ברוך הוא ליעקב ופרצת ימה !!1
16:43 (09/02/09) גדעון חרלפ
אחת הבעיות הקשורות למימוש חזון ארץ ישראל השלימה או ישראל הגדולה שהמקדש במרכזה הוא לכאורה אי הממשות ואי ההתחברות למציאות הראלית .
16:14 (03/03/10) גדעון חרלפ
ארץ פלישתים פלשת וגרר המוזכרות בבראשית ובשמות אינן בצפון הנגב . "חיל אחז יושבי פלשת " או "דרך ארץ פלישתים "הוא האיזור של מרכז חצי האי סיני וצפונו לאורך חוף הים התיכון . על פי החוקר פרופסור גרינץ ,נחל גרר הוא ואדי אל עריש המנקז 20,000 קמ"ר של רמת העיג'מה ומדבר התועים .שם יש לחפש את הנס של החקלאות המדברית המוזכר אצל יצחק אבינו. דווקא שם ניתנה ההבטחה "גור בארץ הזאת "היא מחוז פלשת של ארץ ישראל !!!! הוי אומר מחוז פלשת במערב ישראל ומגיע ואולי כולל גם את דלתת הנילוס עד לזרוע ראשיד סמוך לאלכסנדריה !!!
22:20 (24/02/10) גדעון חרלפ
אחד המחוזות הגדולים מצד אחד והבלתי ידועים של ארץ ישראל מצד שני הוא מדבר התועים , במרכז חצי האי סיני. מדבר התועים או בשמו הערבי בדיית- א- תייה הוא רמה המטפסת מאל עריש הוא נחל גרר המקראי ודרומה עד לגובה של כ-1500 מ'. ולפלא כי הגבול הדרומי של ארץ ישראל על פי הרמב"ם מתאים להפליא למצוק בגבולה הדרומי של הרמה . יש תקווה לחידוש ההיתישבות היהודית - ישראלית במחוז רמתי זה !!
17:12 (01/09/09) גדעון חרלפ
לא נשכח את מחוז סיני , ערש מתן תורתינו ,את המרחבים , את חופי הים האינ -סופיים , לא נסתפק ב-7 קילומטר של מיכמני הים האדום באילת . לא נשכח את שדות התעופה של בקעת הירח ונחל אל עריש , אום-חשיבה-לנו היא !! הנוזל השחור של אבו- רודס, היא שלהבת , עוד יזרום בעורקינו ,בצינורות אל מכרות הפחם והטורקיז , שם נחלות שמעון בעבר וגד לעתיד , לא נשכח !!
10:58 (22/05/09) גדעון חרלפ
בניגוד לדעות המצמצמות את ארץ ישראל לגבולות אושוויץ ,בן דן לבאר שבע , מתגלה כי כבר מלכי יהודה ,דאגו להיתישבות ממלכתית ,חקלאית ובטחונית בכל הנגב ,כולל הקמתן של כ-20 מצודות בין באר שבע לאילת . על כן כל הסוברים כי גבולות פרשת מסעי אינם חורגים מהקו ים המלח- עזה טועים טעות מרה וחמורה . על פי ממצאי רשות העתיקות וחופרים שונים , החל מהחוקר נלסון גליק ועד ימינו , נמצאו למעלה מאלף אתרים מתקופת הברזל בשטחי הנגב במדינת ישראל של היום ,כאשר מחוז הנגב הגיע עד לאיזור אגם תמסח והאגמים המרים בתעלת סואץ של היום .  
15:01 (22/02/09) גדעון חרלפ
אחד הכשלים לחוסר אחיזתינו בבמת ההר בשומרון היא חוסר הראייה המערכתית והתורנית המערכתית של איזור מרכז השומרון , שכם והר עיבל . על מנת כן יש לבדוק מיהו שמר אדוני הר שומרון שממנו קנה עומרי את מקרקעי העיר שומרון , כדוגמת דוד המלך שקנה את קרקע הר הבית מארוונה היבוסי . רק אחרי הבנה זו נוכל ולהמשיך את קיבוע נוכחתינו הנצחית על במת הר השומרון .
12:53 (15/02/09) גדעון חרלפ
הירדן הוא עמוד השידרה של ארץ ישראל . שתי גדותיו שייכות בשלמותן לעם ישראל .עוד אנו מחזיקים בפנקס של תנועת החרות - .... זו שלנו ...זו - גם כן .
חדשות שהן ישנות
תחומי ארץ ישראל
מחוזות ארץ ישראל
מקדש ירושלים
הגיאוגרפיה הפנימית
תורת ארץ ישראל
אדריכלות ויהדות
שירי מולדת
מלכות ישראל השלישית
אוצר המקדש
תנועות המקדש
ספרי המקדש והר הבית
אישי המקדש
ארכיאולוגיה
משפט הר הבית
נהרות ארץ ישראל
הרי ארץ ישראל
ארץ ישראל המובטחת - דעת חוקרים
סיפורי המזרח התיכון החדש
ירושלים המקדשית
פורום שאלות ותשובות
הפוליטיקה האלוקית
קרבן פסח והקמת במות באין מזבח במקדש ירושלים